St Anthony College, M41 9PD Manchester

Polska Szkoła Manchester

Nasza szkoła

Szkoła powstała z potrzeby serca, z myślą o wszystkich rodzinach, dzieciach i młodzieży, które pragną uczyć się języka polskiego i poznawać polską kulturę.

Szkoła oferuje:

• Naukę języka polskiego
  • Naukę elementów historii i geografii
  • Edukację na wysokim poziomie
  • Klasy prowadzone przez doświadczonych nauczycieli
  • Indywidualne podejście do każdego ucznia
  • Ciepłą i przyjazną atmosferę
  • Zajęcia dla dzieci jak również dla rodziców

Prowadzimy także kursy języka polskiego dla dorosłych. Dokładamy wszelkich starań, aby nauka była przyjemnością dla nas wszystkich.

Polska Szkoła Manchester

Akademia Pana Kleksa wg naszego ucznia.
Czyż nie przypomina naszej szkoły?

WIZJA SZKOŁY

• 1. Nasza szkoła oferuje przyjazną przestrzeń do nauki i rozwoju. Uczniowie czują się u nas swobodnie i bezpiecznie.
         Traktujemy uczniów indywidualnie. Zauważamy i odpowiadamy na ich różnorodne potrzeby.

2. W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera, oparta na wysokiej kulturze osobistej, wzajemnym szacunku i transparentności działań.
         Nauczyciele, Asystenci, Pomocnicy i Rada Szkoły współpracują z Rodzicami tak, by dzieci mogły rozwijać się jak najlepiej.

3. Nasza szkoła uczy dzieci i młodzież miłości i szacunku do historii, tradycji i kultury polskiej.
         Krzewimy w dzieciach dumę z polskości. Uczymy poprzez przykład.

4. Zajęcia są prowadzone tak, aby rozwijać talenty uczniów i uczyć ich samodzielnego myślenia, jak i wiary we własne siły.
         Zajęcia zachęcają do kreatywności.

5. Jesteśmy szkołą, która cieszy się dobrą reputacją i dużym zaufaniem, zarówno uczniów, jak i rodziców.

MISJA SZKOŁY

• 1. Budowanie polskiej tożsamości, jako tożsamości ubogacającej wartość własną uczniów.

2. Nauczanie języka polskiego poprzez różne formy, zarówno tradycyjne, jak i zabawę i artystyczne podejścia.

3. Kultywowanie i promowanie tradycji i kultury polskiej wśród uczniów i rodziców, jak i w lokalnych społecznościach.

4. Wychowywanie w moralności i kulturze osobistej.

5. Uczenie otwartości na świat.

6. Rozwijanie cech pozytywnych w uczniach i wzbudzanie w nich szacunku do siebie i innych.

Rada Powiernicza

Rada Powiernicza to Zarząd Szkoły. Są to:

• Oliwia Olkowska
  • Joanna Rajs
  • Przemek Koszka
  • Jakub Igras
  • Malwina Piech
  • Monika Chuchla
  • Krzysztof Spychala
  • Funkcje, które pełnimy dotyczą:

- Formalnej organizacji szkoły: struktura, dokumenty, kontrakt wynajmu sal, opłaty itp

- Administracji: zapis uczniów

- Księgowości: opłaty i rozliczenia

- Komunikacji: z uczniami, z rodzicami i z kadrą

- Organizacji co-sobotniej: zakup książek i materiałów, drukowanie materiałów, wspomaganie nauczycieli i asystentów

- Imprez: organizacja Mikołajków, Balu Karnawałowy, czy Dyktanda

- Mediów: prowadzenie FB szkoły, czy strony internetowej

Dołącz do nas!

Nasza szkoła działa wyłącznie dzięki zaangażowaniu zespołu wolontariuszy, którzy w zależności od funkcji, zajmują się:

Sprawami organizacyjnymi: Rada Szkoły, Biblioteka i Sklepik

Sprawami dydaktycznymi: Nauczyciele i Asystenci.

Szukamy ludzi kreatywnych i z pasją by tworzyć społeczność która wspiera nas wszystkich.

Więcej informacji o wolontariacie znajdziesz TUTAJ.